PL UK
Mega Stone
płyty granitowe marmurowe

Sprzedaż hurtowa płyt granitowych – oferta

Dostarczamy najlepszej jakości granity i marmury z różnych części świata. Dokonując u nas zakupów, otrzymają Państwo starannie wyselekcjonowane produkty od zaufanego dostawcy.

Granit – charakterystyka

Granit to głębinowa skała o budowie jawnokrystalicznej. To najbardziej pospolita skała magmowa. Składa się ona ze skalenia potasowego, kwarcu i innych naturalnych komponentów. Przybiera różne barwy (białoróżowe, zielone, czerwone, ciemnoszare, jasnoszare, białe). Gęstość granitu wynosi około od 2,65[1] do 2,75 g/cm³, a jego strukturę określa się mianem jawnokrystalicznej. Niekiedy jednak występuje także w strukturze porfirowatej lub drobnokrystalicznej.

Granit cechuje się wyraźnym ciosem w trzech prostopadłych kierunkach. Ta cecha znacząco ułatwia eksploatację skały. W naturalnych warunkach granit występuje na wszystkich kontynentach, a jego bytność odznacza się we wszystkich znanych geologom erach. Jest to często wykorzystywany w budownictwie materiał. Granit wykorzystuje się jako kamień budowlany (krawężniki, kostka, bloki, grys) i dekoracyjny (płyty okładzinowe) – głównie ze względu na duże bloki, w jakich występuje, a także z powodu tego, że można go ciąć i polerować. Jest popularny także z powodu swoich walorów estetycznych, trwałości i kwasoodporności.

Zapraszamy do przeglądania galerii.

Granit z Chin, Indii i innych krajów – duży wybór

Sprowadzamy granit z Chin, Włoch, Indii oraz z innych krajów. W naszej kolekcji znajdą Państwo unikatowe odmiany granitów.

  • Orion granit: swoją wyjątkowość zawdzięcza niezwykłej strukturze, która przypomina rozgwieżdżone niebo i drogę mleczną. Ten granit z Indii występuje w różnych odcieniach fioletu oraz mniej lub bardziej intensywnej czerni. Często wybiera się go do produkcji różnego rodzaju blatów.
  • Premium black granit: wyróżnia się głęboko czarną barwą. Znany ze swojej polerowanej, pięknej powierzchni – nadaje się przez to do wykorzystania wewnątrz lub na zewnątrz budynku. Występuje także w wersji satynowanej, o gładkim, matowym wykończeniu, które podkreśla jednolitą strukturę tego materiału.
  • Viscont white granit: jest to – podobnie jak Orion – granit z Indii. Wykorzystuje się go do wykończenia parapetów, schodów, blatów kuchennych oraz na płytki podłogowe. Występuje w różnych odcieniach bieli lub w wersji szaro-czarnej i cechuje się niezwykłą elegancją.

Marmur

Marmurem nazywa się skałę metamorficzną, która powstała w procesie przeobrażenia wapieni. W jej skład wchodzą m.in. krystaliczny kalcyt oraz dolomit. Tej samej nazwy używa się jednak także w odniesieniu do węglanowych skał osadowych przyjmujących poler. W tym drugim przypadku jednak jest to nazwa zwyczajowa, która przyjęła się w kamieniarstwie, ale nie w geologii. Marmur odgrywa rolę cennego materiału w budownictwie, architekturze i sztuce (rzeźbie) – od starożytności aż po czasy współczesne. Skałę marmurową można wydobywać przy wykorzystaniu różnych urządzeń tnących, ale nigdy przy pomocy metod wybuchowych. Znane marmury pochodzą m.in. z Włoch, a konkretniej – z Carrary. Pozyskuje się je także na chorwackiej wyspie Brač.

SPRZEDAŻ HURTOWA PŁYT
GRANITÓW i MARMURÓW
REALIZACJA ZAMÓWIEŃ
kamienie naturalne
PL tel. +48 724 546 330
UK tel. +44 7900 457 139
GRANITY
kamienie naturalne
Granity z Indii
MARMURY
kamienie naturalne
Marmury z Indii
JAK DO NAS TRAFIĆ
kamienie naturalne
Sprzedaż kamieni z Chin, Włoch, Indii | Granity i Marmury Mega Stone sprzedaż hurtowa kamienia naturalnego - płyty marmur i granit Witkowo k. Gniezno
SPRZEDAŻ HURTOWA PŁYT GRANIT * MARMUR
Strona Główna | Oferta | Galeria | Współpraca | Kontakt
Copyright © 2018 MEGA-STONE